Ranking Bukmacherów 2023

Pierwszym i najważniejszym krokiem przed wyborem bukmachera jest przeprowadzenie szczegółowego rozeznania. Jasne, kursy, oferta i bonusy mogą wydawać się najważniejsze na pierwszy rzut oka, ale przy obstawianiu jest wiele innych czynników, których nie można pominąć. Sprawdzając nasz ranking bukmacherów, znajdziesz ich mocne i słabe strony. Najlepsi legalni bukmacherzy potrafią połączyć wysokie kursy ze sprawdzoną niezawodnością i atrakcyjnymi promocjami.

Obecnie na polskim rynku wyklarowała się solidna liczba zakładów bukmacherskich. Firmy te próbują zdobyć klientów na różne sposoby. Jedne z nich stawiają na atrakcyjne promocje, inne na wysokie kursy. My biorąc pod uwagę najważniejsze aspekty stworzyliśmy rzetelny ranking bukmacherów. Może on pomóc Ci w wyborze idealnego bukmachera zależnie od Twoich potrzeb.

Ranking bukmacherów - wyznaczniki rankingowe

Tworząc ranking bukmacherów wzięliśmy pod uwagę najważniejsze czynniki, które decydują o atrakcyjności danego serwisu. Połączenie najważniejszych elementów zdecydowanie pomogło nam w wyłonieniu najlepszych firm na rynku. Poniżej przedstawiamy składowe, które według naszych informacji są najistotniejsze dla graczy.

Oferta polskich bukmacherów

To, co jako pierwsze zwraca uwagę nowych typerów to zakres oferty bukmachera. Ta powinna być pełna jednocześnie najpopularniejszych sportów, ale też tych niszowych. Zdarza się bowiem, że podczas tzw. sezonu ogórkowego to właśnie dyscypliny takie jak tenis stołowy czy snooker wypełniają kupony.

Dodatkowo istotna jest ilość rozgrywek w piłce nożnej. Przykładem może być tutaj STS, który ma w swoim portfolio wiele niższych lig piłkarskich z Polski i nie tylko. Dzięki temu fani piłki nożnej, których jest tak wielu u bukmacherów mogą być zadowoleni z propozycji przygotowanej przez bukmachera przez dosłownie cały rok.

System wypłat

Nie da się ukryć, że aby bukmacher był oceniony wysoko wypłaty muszą być realizowane wręcz natychmiastowo. Dziś większość serwisów może pochwalić się tym, że transakcje na konto klienta trafiają do 15 minut. Oczywiście należy pamiętać, że wiele zależy też od samego banku.

Bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie to czynnik, który potrafi zachęcić do rejestracji konta niejednego gracza. To właśnie dzięki powitalnym bonusom większość typerów ma konto niemal u wszystkich bukmacherów. Istotne są także promocje, które czekają na stałych bywalców. Jest to szczególnie istotne już po wykorzystaniu tego, co otrzymaliśmy na start.

Kursy polskich bukmacherów

Kursy na pewnym etapie gry są nie mniej ważne niż wcześniej wspomniane elementy. Ich wysokość docenią szczególnie zwolennicy kuponów SOLO. Zdarza się, że bukmacherzy w ramach specjalnych akcji pozwalają sobie na zaproponowanie wyższych wartości. Do tej grupy należy np. Superbet czy Betfan.

Aplikacje bukmacherskie i strony internetowe

Wielu z nowszych bukmacherów wchodziło na rynek z już gotową aplikacją mobilną. Dziś trudno byłoby bez niej zaistnieć na rynku legalnych bukmacherów. Ocena aplikacji mobilnej znacznie wpływa na ranking bukmacherów. Nowoczesna, intuicyjna apka do obstawiania to solidne narzędzie w ręku wielu firm.

Kontakt z obsługą klienta

Nawet najbardziej doświadczeni typerzy czasami potrzebują pomocy ze strony działu obsługi klienta. Ten powinien być dostępny jak najdłużej i rzetelny podczas udzielania informacji. Wzięliśmy pod uwagę także czas oczekiwania na pomoc, co jest bardzo istotne w obecnych czasach.

Ranking bukmacherów 2023 - który polski bukmacher jest najlepszy?

Zestawienie bukmacherów stanowi dobry sposób na zapoznanie się z ofertą większości z nich w jednym miejscu. Najlepsi bukmacherzy mają bardzo szeroką ofertę zakładową, która odpowiada na potrzeby większości osób zainteresowanych typowaniem.

Lista polskich bukmacherów pozwala na znaczne oszczędności czasowe osób początkujących, które chcą rozpocząć przygodę z typowaniem, jednak nie mają jeszcze praktycznej wiedzy odnośnie do ofert i warunków. W dzisiejszych czasach wszyscy bukmacherzy online dokładają wszelkich starań, aby ich produkty pokrywały zapotrzebowanie rynkowe. Różnią się oni jednak zasadami przyznawania bonusów, zakładami bez ryzyka, kursami na poszczególne rozgrywki, limitami wypłat czy sposobami zasilania depozytu.

Ilość elementów podlegających wahaniom jest zatem ogromna, co czyni samodzielne porównanie bukmacherów żmudnym i czasochłonnym procesem. Ciągle aktualizowany ranking bukmacherów stanowi efekt pracy wielu osób, dzięki którym typer może szybko i bezproblemowo podjąć decyzję współpracy z określonym bukiem.

Porównanie bukmacherów – na co zwracać uwagę

Polscy bukmacherzy online znajdujący się na naszej liście spełniają wszelkie normy prawne i działają w pełni legalnie, na podstawie licencji Ministerstwa Finansów. Porównanie bukmacherów nie ma na celu przekazywania informacji wspólnych dla każdego zakładu. Skupia się natomiast na cechach wyróżniających poszczególne firmy, odnosząc się także do opinii wystawianych przez graczy.

BukmacherCzym wyróżnia się ten bukmacher?
SuperbetWysokie kursy, nowoczesna aplikacja i atrakcyjny cashback.
FortunaBonusy dla stałych klientów, intuicyjna aplikacja i błyskawiczne wypłaty.
FuksiarzWyjątkowa promocja Early Payout, duża liczba metod płatności i ciekawy kreator zakładów.
BetXE-sport, atrakcyjne kursy.
BetfanNajlepsza oferta zakładów specjalnych, wygodny cashout i betbuilder.
BetclicPodwyższone kursy, prosta w obsłudze aplikacja oraz FAME MMA.
LVBETNajlepsza oferta na player bets, atrakcyjny bonus powitalny i dużo promocji dla stałych graczy.
TOTALbetAtrakcyjne kursy, wysoki bonus od wpłaty i gra bez podatku.
STSIntuicyjna aplikacja, obszerna oferta na piłkę nożną.
BettersSzeroka oferta na ligi amerykańskie, promocje tymczasowe.
forBETWysokie kursy, intuicyjna aplikacja, szybkie wypłaty.
BetcrisNowy bonus powitalny, promocje dla stałych graczy.
GoPlusBetDuża liczba rynków, e-sport, wyścigi konne.
ETOTOObszerna oferta na ligi amerykańskie, bonusy dla stałych graczy.
PZBukSklep gracza, błyskawiczna rejestracja, program lojalnościowy.

Kompleksowy ranking bukmacherów odnosi się zatem do oferty, bonusów, wpłat i wypłat z tytułu wygranych itd. Bukmacherzy różnią się tutaj w wielu kwestiach, a kluczowym czynnikiem staje się często szybkość transferów finansowych.

Ranking bukmacherów w Polsce

Od 2017 roku systematycznie rośnie liczba bukmacherów w Polsce. Dla przypomnienia na przełomie 2019 i 2020 roku polskich bukmacherów mieliśmy tylko 14. Wystarczyło nieco ponad 16 miesięcy, żeby być świadkami znaczącego przyrostu nowych spółek, które mocno ze sobą konkurują.

Mamy nadzieję, że nadchodzące lata będą równie obfite i nowi bukmacherzy w Polsce powiększą listę już istniejących. Już teraz mówi się o wejściu z przytupem bukmachera ComeOn, którego właścicielem jest spółka zarządzająca PZBUK-iem. Nie wiemy, kiedy firma wystartuje, ale już teraz warto systematycznie sprawdzać ComeOn kod promocyjny, aby otrzymać najlepszy pakiet na start dla nowych użytkowników.

Na naszej stronie możecie sprawdzać aktualny spis firm wraz z opisem poszczególnych bukmacherów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz wystawioną przez nas notę końcową. Znajduje się na niej także Betway, który otrzymał niedawno licencję Ministerstwa Finansów. To oznacza, że już lada chwila można spodziewać się, że Betway kod promocyjny zostanie uruchomiony, a wraz z nim bonus powitalny w postaci zakładu bez ryzyka, freebetu lub bonusu od wpłaty.

Najlepszy polski bukmacher

Trudno jest jednoznacznie wskazać jednego bukmachera, który będzie najlepszy dla wszystkich klientów. My polecamy szczególnie mocno śledzić pozycje danych firm w naszym rynku powyżej. Jest on na bieżąco aktualizowany, przez co każdy może mieć aktualne informacje. Pozycja w rankingu zależy od czynników takich jak oferta, promocje czy aplikacja mobilna. Niektóre z tych zależnych mogą zmieniać się na przestrzeni czasu jak np. bonusy.

Ranking internetowych bukmacherów

W Internecie znajdziemy mnóstwo list najlepszych internetowych bukmacherów w Polsce, którzy robią swoje własne rozeznanie i przedstawiają inne kryteria. Każda strona, czy grupa poświęcona analizowaniu firm może się od siebie bardzo różnić, dlatego zachęcamy do poświęcenia czasu, zanim przejdziemy do rejestracji.

Bukmacher Polska to hasło, które często pojawia się w takich listach i bada szczegółowo wszystkie najważniejsze kategorie. Nasza strona również stworzyła własny spis wszystkich dostępnych polskich bukmacherów z najważniejszymi informacjami i zaletami, dlatego zachęcamy do lektury. Mamy nadzieję, że pomoże to nowym graczom w wyborze idealnej firmy.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku mocno uszczupliła liczbę stron bukmacherskich, a szczególnie tych zagranicznych. Od tego momentu gracze zamieszkujący Polskę mogą korzystać tylko z legalnych polskich bukmacherów. Jakie kryteria musi posiadać polski bukmacher, żeby uznać go w 100% za wiarygodną firmę?

Na początek zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli licencji. W naszym państwie zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych na okres 6 lat wydaje Minister Finansów. Po tym okresie internetowy bukmacher może ubiegać się o ewentualne przedłużenie. Uzyskanie pełnej licencji w naszym kraju nie jest wcale takie łatwe i szybkie. Każde nowe konsorcjum, które chce zacząć działalność związaną z zakładami sportowymi po złożeniu wniosku, musi czekać na odpowiedź minimum 6 miesięcy.

Najpewniejszym źródłem informacji, czy polski bukmacher świadczy swoje usługi zgodnie z prawem, jest KRS – Krajowy Rejestr Sądowy. Każda polska firma bukmacherska musi tam się znajdować. Najważniejsze dane, które uzyskamy to: nazwa spółki, NIP, REGON, data rejestracji firmy i adres siedziby. Jeżeli wpisywana przez nas nazwa bukmachera nie wyświetla się w rejestrze to znak, że coś jest nie tak.

Kolejną podpowiedzią, która utwierdzi nas w przekonaniu, że konkretni bukmacherzy w Polsce są wiarygodni, jest podatek. Każda firma bez wyjątków musi odprowadzać 12% podatek obrotowy od każdego zakładu zawartego przez gracza, niezależnie czy jest to kupon wygrany, czy przegrany. W przypadku wygranych powyżej kwoty 2280 zł dodatkowo internetowy bukmacher działający w Polsce ma obowiązek odprowadzenia 10% tej kwoty (podatek od wygranej).

Dlaczego warto grać u legalnych bukmacherów

Tym, co powinno przekonać do gry tylko u legalnie działających bukmacherów to bezpieczeństwo. Zawieranie zakładów w serwisach, które nie działają na podstawie polskiego prawa może być niebezpieczne. W przypadku jakichkolwiek problemów z obrotem naszymi środkami nie jesteśmy w stanie liczyć na pomoc. Dodatkowo grając u nielegalnych bukmacherów łamiemy przepisy.

Jak powstały zakłady bukmacherskie?

Pierwsze zakłady były przyjmowane wraz z początkiem wszelkich rywalizacji sportowych i nie tylko. Prawdziwe znane nam zakłady bukmacherskie swój początek miały jednak w Wielkie Brytanii. To tam najpierw popularne były wyścigi koni, aż wreszcie powstała liga piłkarska. To od razu zmotywowało Brytyjczyków do przyjmowania zakładów.

Jeśli chodzi o Polskę to działający firmą bukmacherską był Totalizator Sportowy. Ten najpierw przyjmował typy na wyścigi konne. Gdy zaś skupimy się na obecnej formie serwisów bukmacherskich to musimy wspomnieć o 1996 roku i rozpoczęciu działalności przez Totolotek. Już rok później powstała spółka STS. Zatem bukmacher, który ma największe udziały w rynku to również jedna z najstarszych firm w tej branży.

Podobnie ma się sytuacja z Fortuną, która swoją działalność rozpoczęła od 1996. Wtedy jeszcze istniała pod nazwą Profesjonał, czego wielu graczy może już nie pamiętać. Obecna liczba firm pozwala już w zupełności stworzyć nam rzetelny ranking bukmacherów.

Zasady gry u polskich bukmacherów

Podstawowa kwestia w przypadku obstawiania u legalnych bukmacherów w Polsce to nasz wiek. Zgodnie z prawem zawieranie zakładów sportowych jest możliwe tylko przez osoby, które ukończyły 18 rok życia. Strony bukmacherskie skutecznie chronią się przed oszustami, wprowadzając pełną weryfikację podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. Coraz częściej możemy się spotkać z terminem „szybka rejestracja”.

Proces ten umożliwia szybką i łatwą rejestrację konta tymczasowego w kilka minut. Ukończenie szybkiej rejestracji u polskich bukmacherów daje nam dostęp do pełnej oferty firmy, jednak nie daje możliwości wypłacania środków. Najczęściej konto tymczasowe jest aktywne przez 30 dni. Po tym okresie musimy uzupełnić dodatkowe dane takie jak: skan dowodu osobistego, numer rachunku bankowego, na który będziemy przesyłać środki i adres.

Bukmacherzy naziemni w Polsce

W dzisiejszej dobie wszechobecnego Internetu ciężko sobie wyobrazić, że ktoś miałby ochotę obstawiać zakłady w punktach stacjonarnych i tracić czas na dojazd i zakreślanie ołówkiem swoich typów. Obecnie ponad 80% zakładów zawieranych jest online na komputerach lub urządzeniach mobilnych za pomocą szybkich metod płatności. W Polsce legalni bukmacherzy naziemni nadal jednak cieszą się sporą popularnością głównie wśród starszych osób, którzy przywykli do takiego sposobu gry lub nie są jeszcze obyci z internetem.

,,Ziemniaki”, bo tak nazywane są placówki stacjonarne, traktują to jako promocję i marketing. Firmy bukmacherskie po wprowadzeniu ustawy hazardowej nie mogą się reklamować na popularnych w naszym kraju bilbordach, dlatego wykorzystują punkty naziemne, obklejając je swoim logo. Ta metoda ma za zadanie dotarcie do szerszego grona użytkowników, którzy przechodząc koło takiego punktu, na pewno zwrócą uwagę i się zainteresują.

W Polsce licencje na zakłady internetowe i stacjonarne to zupełnie dwie różne rzeczy i zdobywa się je oddzielnie. W naszym kraju funkcjonuje ponad 1000 punktów, a pomimo zmniejszającej się z roku na rok tej liczby niekwestionowanym liderem pozostaje Fortuna, która oferuje swoje usługi w aż kilkuset placówkach. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest bukmacher STS. Trudno jednak o długi ranking bukmacherów tylko w tej dziedzinie przez to, że tylko niektórzy z nich stawiają na placówki.

Lista bukmacherów posiadających punkty stacjonarne

 • Fortuna - popularny bukmacher co prawda nie posiada już aż tylu punktów co kiedyś, ale dalej placówki mieszczą się w wielu miastach. Przed udaniem się do nich sprawdź koniecznie godziny otwarcia Fortuna.
 • STS - największy bukmacher w Polsce jest jak najbardziej otwarty dla graczy, którzy wolą grać na miejscu. M.in. właśnie to pozwala mu zachować swoją pozycję na rynku. Godziny otwarcia STS są bardzo różne zależnie od lokalizacji.
 • Superbet - w Superbet godziny otwarcia punktów są przystępne, choć samych lokali jest naprawdę mało. Pomimo tego dalej da się obstawiać stacjonarnie u tego rozwijającego się bukmachera.
 • LVBET - bukmacher ten cyklicznie pomniejsza ilość lokali. Dziś jest ich niedużo, ale dalej są godzinne w dogodnych godzinach. Przed wizytą sprawdź koniecznie lokalizację i godziny otwarcia LVBET.

Wady i zalety bukmacherów naziemnych

Tak samo, jak oferta dostępna w internecie, również punkty stacjonarne mają swoje zalety i wady. Poniżej przedstawiamy je wszystkie.

Zalety

 • W punktach naziemnych nie musimy podawać swoich danych i możemy płacić gotówką
 • Po zawarciu zakładu otrzymujemy potwierdzenie w postaci wydrukowanego kuponu
 • Bukmacherzy stacjonarni oferują bardzo przystępne programy lojalnościowe dla swoich klientów
 • Bonusy przyznawane przez „ziemniaków” są łatwiejsze w obrocie niż te na stronie internetowej
 • Lokalni bukmacherzy wystawiają kursy na niższe polskie ligi piłkarskie i nie tylko

Wady

 • Grając online zawsze mamy okazję skontrować zakład
 • Przychodząc do punktu naziemnego, musimy spisać numer spotkania z oferty
 • Sami musimy obliczyć kurs oraz oszacować odpowiednią stawkę
 • Do lokalu musimy przyjść osobiście


Co to znaczy, że bukmacher jest legalny?
Oznacza to, że posiada licencję na organizowanie gier hazardowych.
Który bukmacher jest najpopularniejszy?
Największy udział w rynku i rozpoznawalność ma bukmacher STS, zaraz za nim jest Fortuna. Coraz większą popularność zdobywa Superbet, TOTALbet, Betclic i Betfan, oferujące najciekawsze bonusy powitalne na rynku.
Którzy bukmacherzy są najczęściej polecani?
Gracze najczęściej pozytywnie wypowiadają się o Fortunie, STS, Betclic, LVBET, Betfan oraz Superbet.